PRO KRISTA PÁNA…

Kdy: 25/11/2018 - 03/02/2019, 15:00 - 17:00
Kde: Vlastivědné muzeum Kyjov

Kategorie:


Betlémy Martina Krista se představí ve Vlastivědném muzeu Kyjov

K podmanivému kouzlu Vánoc nerozlučně patří také betlémy. Vlastivědné muzeum Kyjov ve spolupráci s rodinou Kristových připravilo pro návštěvníky výstavu betlémů, která bude doplněna o řadu doprovodných programů. Výstava představí kyjovského betlémáře pana Martina Krista s tvorbou keramických betlémů a figurek. Kristovy betlémy, které ukazují, jaká to byla neobyčejná osobnost, doplní také jeho sbírka betlémů z celého světa a ze všech koutů naší země. Jeho tvorba je neobyčejná svým rozměrem. Čítá na desítky betlémů a stovky či tisíce figurek. V každém z jeho vyrobeného betléma se objevuje figurka v milotickém kroji. Pan Martin Krist tak vzdával hold své rodné obci Milotice. Jeho jesličky určitě stojí za představení široké veřejnosti.

V neděli 25. listopadu 2018 v 16 hodin se výstava otevře návštěvníkům vernisáží za přítomnosti rodiny pana Martina Krista, od které je výstava zapůjčena. O neobyčejný kulturní zážitek se postará divadelní skupina Matýsek pod vedením Ladislava Šimečka.

Po další čtyři adventní neděle si můžou přijít návštěvníci v předvánočním čase zazpívat koledy, poslechnou hudbu, zhlédnout divadelní scénky divadelní skupiny Matýsek a také samotnou výstavu betlémů. Poslední adventní neděli se můžou návštěvníci zastavit pro betlémské světlo. 12.-14. 12. 2018 se v rámci výstavy představí řemeslníci a betlémáři při předvánoční předváděcí akci řemesel „Vánoce se blíží…“.