Prolomit vlny – VIVIENNE NIELSEN / LARS VON TRIER

Kdy: 29/09/2020, 19:00 - 21:30
Kde: Dům kultury

Kategorie:


Malé město na pobřeží, kde se všichni znají. Malá komunita, která silně věří. Malí lidé, v nichž cizinec vždy budí podezření.

Hrají: ROMAN ZACH, SANDRA NOVÁKOVÁ / LENKA ZAHRADNICKÁ, PETRA HORVÁTHOVÁ, ROMAN SKAMENE, DANIEL DITTRICH/JAN ROHAN, JAKUB DITTRICH, MARCELA NOHÝNKOVÁ/ ŠÁRKA VONDROVÁ, JIŘÍ ŠTOREK

Svatba. Zranění. Strnulost. Ona ale věří, že ho svou láskou dokáže vyléčit. Jenže jak žít ve světě, kde existuje jen jedna víra, když ta vaše není ta správná?
Divadelní adaptace slavného filmu dánského kontroverzního režiséra. Malé město na pobřeží,
kde se všichni znají. Malá komunita, která silně věří. Malí lidé, v nichž cizinec vždy budí podezření.
On je odjinud, ona je jinde. Jí považují za blázna, jeho za nepřítele. Svatba, zranění, strnulost. Ona ale věří, že ho svou láskou dokáže vyléčit. Jenže jak žít ve světě, kde existuje jen jedna víra, když ta vaše není ta správná…?
Inscenace inspirovaná velkými příběhy, které si lidé vyprávějí už tisíce let. Tak jako pohádky chce přinášet podporu v těžkých časech. Abychom si včas vzpoměli: že velká slova často jen zakrývají strach, který je na cestě za štěstím, naším nejsilnějším protihráčem. Abychom se ptali: opravdu můžeme v každém okamžiku svého života jednat podle svého svědomí a svobodné vůle?
Abychom se znovu ptali: odkud pramení naše přesvědčení? Od našich rodičů, učitelů, jiných autorit, nebo z vlastního rozumu a ze srdce?
Přijďte si prožít příběh o bezpodmínečné lásce, osamělosti a o tom, že opravdovým hrdinou může být každý z nás, pokud pozná sám sebe, svůj talent a nezpronevěří se mu. I kdyby to bylo jenom: někoho doopravdy milovat.
„Režisérka sází čistě na herectví ústřední dvojice – Roman Zach a Petra Horváthová se svým filmovým protějškům Stellanu Skarsgardovi a Emily Watsonové herecky vyrovnají, což už samo o sobě zasluhuje pozornost. Horváthová dokázala do své psychicky i fyzicky vyčerpávající role dostat vše, od naivní dívenky toužící po svatbě přes vyšinutou s Bohem rozmlouvající ženu až po onu finální hřešící „Maří Magdalénu“

Vstupné: 420 Kč, sleva ZTP a ZTP/P 210 Kč

Předprodej vstupenek pokladna Domu kultury Horní Valy, Kino Svět Hodonín, Turistické informační centrum města Hodonína nebo online.


divadlo